Szczyrk latem

GÓRSKIE SZLAKI TURYSTYCZNE

Piękne okolice Szczyrku doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej. Świetnie wytyczone, urozmaicone szlaki gwarantują wspaniałe widoki i umożliwiają odwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Jako pozycje obowiązkowe traktować należy wejście na Skrzyczne i na Klimczok, a także wycieczkę na Przełęcz Salmopolską i Malinów. Warto też odwiedzić m.in. Malinowską Skałę, Kotarz oraz Przełęcz Karkoszczonkę.

WYPRAWY ROWEROWE PO GÓRSKICH SZLAKACH

Wyjątkową atrakcją okolic Szczyrku jest zwiedzanie Beskidów na rowerze. Jeżeli macie swoje rowery, zabierzcie je ze sobą. Jeżeli nie, to w Szczyrku znajduje się kilka wypożyczalni, w których dobierzecie odpowiedni rower. Szczególnie polecamy wypożyczalnie trip2bike na Beskid Ski Arena. Wypożyczycie tam nie tylko zwykłe rowery górskie ale również rowery elektryczne. Szczegóły w załączonej ofercie – trip2bike oferta rowery

CENTRALNY OŚRODEK SPORTU

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich posiada bogata bazę sportowo-rekreacyjną: wielofunkcyjną halę sportową z odnową biologiczną, siłownią i solarium, krytą pływalnię, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowe, stadion sportowy, boiska do gier zespołowych oraz kolej linową na Skrzyczne czynną cały rok.

KOLEJKA LINOWA NA SKRZYCZNE

Obejrzenie wspaniałej panoramy Beskidów i Tatr jaka roztacza się ze szczytu Skrzycznego warte jest pieszego wejścia na szczyt. Dla amatorów owych widoków nie przepadających za górskimi wędrówkami zachęcamy do skorzystania z Kolejki Linowej (Szczyrk-Jaworzyna / Jaworzyna-Skrzyczne). Szczyt Skrzycznego to również miejsce krzyżowania się wielu górskich tras rowerowych jak i ulubione miejsce startowe paralotniarzy.