Szczyrk zimą

40 KM TRAS W POŁĄCZONYCH OŚRODKACH SZCZYRKOWSKI I SKRZYCZNE COS

W sezonie narciarskim 2018/2019 na stokach Szczyrku czekają nas rewolucyjne zmiany. Dzięki nowej kanapie na Zbójnicką Kopę, po raz pierwszy będzie można bez problemu przejeżdżać między ośrodkami COS Skrzyczne i Szczyrkowski. Na narciarzy czekają nowoczesne koleje krzesełkowe, kolej gondolkowa, nowoczesny system naśnieżania oraz oświetlenia. W tym roku, przy stacji Czyrna powstał rozbudowany ośrodek do nauki dla dzieci – Maxiland. W ramach jednego ski-passa można korzystać z 40 km tras narciarskich.

Szczyrk znalazł się w prestiżowym gronie ośrodków narciarskich przyjaznych rodzinom marki C&A – szczegóły TUTAJ

OŚRODEK NARCIARSKI BESKID SPORT ARENA

Zlokalizowany w Dolinie Biłej nowy ośrodek dla narciarzy o wszystkich stopniach zaawansowania. Ośrodek oferuje 6 tras narciarskich o długości blisko 4 km. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4, wyposażoną w całoroczną nawierzchnię igielitową. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod planowaną trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2. W sezonie 2017/2018 została oddana do użytku najbardziej wymagająca trasa nr 3 oznaczona kolorem czarnym. Trasa nr 3 jest typową trasą slalomową o nachyleniach dochodzących do 45 %. Ze względu na wyjątkową lokalizację oraz wyposażenie ośrodka w unikalną aparaturę do produkcji śniegu, w ośrodku tym można pojeździć praktycznie bez względu na warunki atmosferyczne. Dodatkowo jest to jedyny ośrodek czynny w trakcie nawet bardzo silnych wiatrów. Szczegóły, aktualne warunki, ceny skipass’ów oraz inne cenny informacje praktyczne dostępne są na stronie internetowej ośrodka.

PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE SKILANDIA – OFERTA SPECJALNA

SKILANDIA to szkółka narciarska w Szczyrku, z którą współpracujemy od wielu lat i od naszych Gości wiemy, że jest godna polecenia. W ofercie Skilandii znajdziecie:

  • przedszkole narciarskie,
  • zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci i dorosłych,
  • wypożyczalnię sprzętu narciarskiego.

Powołajcie się na nasze apartamenty, a otrzymacie 5% rabatu!

DLA DZIECI I POCZĄTKUJĄCYCH DOROSŁYCH

Szczyrk to bardzo dobre miejsce dla chcących rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem. Szczególnie polecamy:

  • Kursy narciarskie – dla gości Apartamentów Willowa 5% zniżki
  • Maxiland – 1000 m2 wydzielonej strefy szkoleniowej, w której komfortowo każdy, niezależnie od wieku, może postawić swoje pierwsze narciarskie kroki.
  • Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej – bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci „Bartuś”.
  • Kompleks wyciagów rekreacyjno wypoczynkowych dla całej rodzinny znajduje się tuż obok Czyrna-Solisko: dwa wyciągi Krasnal i Skrzat z trasami po 300 m, sztucznie naśnieżane i oświetlone (jeden karnet na dwa wyciągi)
  • Dwa wyciągi talerzykowe Kaimówka, trasy 400 m i 200 m, stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu.