GÓRSKIE SZLAKI TURYSTYCZNE

Piękne okolice Szczyrku doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej. Świetnie wytyczone, urozmaicone szlaki gwarantują wspaniałe widoki i umożliwiają odwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Jako pozycje obowiązkowe traktować należy wejście na Skrzyczne i na Klimczok, a także wycieczkę na Przełęcz Salmopolską i Malinów. Warto też odwiedzić m.in. Malinowską Skałę, Kotarz oraz Przełęcz Karkoszczonkę.

CENTRALNY OŚRODEK SPORTU

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich posiada bogata bazę sportowo-rekreacyjną: wielofunkcyjną halę sportową z odnową biologiczną, siłownią i solarium, krytą pływalnię, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowe, stadion sportowy, boiska do gier zespołowych oraz kolej linową na Skrzyczne czynną cały rok.

KOLEJKA LINOWA NA SKRZYCZNE

Obejrzenie wspaniałej panoramy Beskidów i Tatr jaka roztacza się ze szczytu Skrzycznego warte jest pieszego wejścia na szczyt. Dla amatorów owych widoków nie przepadających za górskimi wędrówkami zachęcamy do skorzystania z Kolejki Linowej (Szczyrk-Jaworzyna / Jaworzyna-Skrzyczne). Szczyt Skrzycznego to również miejsce krzyżowania się wielu górskich tras rowerowych jak i ulubione miejsce startowe paralotniarzy.