40 KM TRAS W POŁĄCZONYCH OŚRODKACH SZCZYRKOWSKI I SKRZYCZNE COS

W sezonie narciarskim 2017/2018 na stokach Szczyrku doszło do rewolucyjnych zmian. Dzięki nim w połączonych ośrodkach COS Skrzyczne,  Beskid Ski ArenaSzczyrkowski, na narciarzy czeka 5 nowoczesnych koleji krzesełkowych, kolej gondolkowa, nowoczesny system naśnieżania oraz oświetlenia. W ramach jednego ski-passa  można korzystać z 40 km tras narciarskich. Jeżeli szukasz nowoczesnego ośrodka, w którym można pojeździć na wielu różnorodnych trasach – zapraszamy do Szczyrku.

OŚRODEK NARCIARSKI BESKID SPORT ARENA

Zlokalizowany w Dolinie Biłej nowy ośrodek dla narciarzy o wszystkich stopniach zaawansowania. Ośrodek oferuje 6 tras narciarskich o długości blisko 4 km. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4, wyposażoną w całoroczną nawierzchnię igielitową. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod planowaną trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2. W sezonie 2017/2018 została oddana do użytku najbardziej wymagająca trasa nr 3 oznaczona kolorem czarnym. Trasa nr 3 jest typową trasą slalomową o nachyleniach dochodzących do 45 %. Ze względu na wyjątkową lokalizację oraz wyposażenie ośrodka w unikalną aparaturę do produkcji śniegu, w ośrodku tym można pojeździć praktycznie bez względu na warunki atmosferyczne. Dodatkowo jest to jedyny ośrodek czynny w trakcie nawet bardzo silnych wiatrów. Szczegóły, aktualne warunki, ceny skipass’ów oraz inne cenny informacje praktyczne dostępne są na stronie internetowej ośrodka.

DLA DZIECI I POCZĄTKUJĄCYCH DOROSŁYCH

Szczyrk to bardzo dobre miejsce dla chcących rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem. Szczególnie polecamy:

  • Przedszkole narciarskie Skilandia – dla gości Apartamentów Willowa 5% zniżki
  • Kursy narciarskie – dla gości Apartamentów Willowa 5% zniżki
  • Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej – bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci „Bartuś”.
  • Kompleks wyciagów rekreacyjno wypoczynkowych dla całej rodzinny znajduje się tuż obok Czyrna-Solisko: dwa wyciągi Krasnal i Skrzat z trasami po 300 m, sztucznie naśnieżane i oświetlone (jeden karnet na dwa wyciągi)
  • Dwa wyciągi talerzykowe Kaimówka, trasy 400 m i 200 m, stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu.